Adirondack Champs – 6/14-15/19

                        EMPIRE STATE LIBERTY TOUR 2019                         
              Adirondack Championships  - 6/14/2019 to 6/15/2019               
                                          
                              Female Team Scores                               
            Place Team                                            Points
       ===================================================================
                1 Averill Park Road Runners          APRR            119  
                2 Country Mills Eagles               CME             103  
                3 Glencadia Bullets                  GLEN             94  
                4 Chatham Morris Athletic Club       CMAC             82  
                5 Superstars Track Club              SSTC             55  
                6 In a New York Minute               NYMIN            48  
                7 Poughkeepsie City Striders         PCS              46  
                8 Cocca-Nut Throwers                 CNUTS            10  
                9 Triple Cities Runners Club         TCRC              4  
 
                               Male Team Scores                                
            Place Team                                            Points
       ===================================================================
                1 Country Mills Eagles               CME             146  
                2 Chatham Morris Athletic Club       CMAC            130  
                3 Superstars Track Club              SSTC             88  
                4 In a New York Minute               NYMIN            86  
                5 Averill Park Road Runners          APRR             75  
                6 Glencadia Bullets                  GLEN             62  
                7 Poughkeepsie City Striders         PCS              42  
                8 Thor's Stone Athletic Club         TSAC             25  
                9 Sky's The Limit Track Club         STL              16  
               10 Delmar Track and Field             DTAF              7  
 
                             Combined Team Scores                              
            Place Team                                            Points
       ===================================================================
                1 Country Mills Eagles               CME             249  
                2 Chatham Morris Athletic Club       CMAC            215  
                3 Averill Park Road Runners          APRR            194  
                4 Glencadia Bullets                  GLEN            156  
                5 Superstars Track Club              SSTC            143  
                6 In a New York Minute               NYMIN           139  
                7 Poughkeepsie City Striders         PCS              88  
                8 Thor's Stone Athletic Club         TSAC             25  
                9 Sky's The Limit Track Club         STL              16  
               10 Cocca-Nut Throwers                 CNUTS            10  
               11 Delmar Track and Field             DTAF              7  
               12 Triple Cities Runners Club         TCRC              4  
                        

                        EMPIRE STATE LIBERTY TOUR 2019                         
              Adirondack Championships  - 6/14/2019 to 6/15/2019               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 17.16  6/19/2010   Olivia Muse                                 
Liberty Tour: # 17.12  6/16/2007   Cassandra Sidnga                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  340 Kelly, Nora         6 Averill Park                      22.52    5   
 
Event 1A  Boys 6 & Under 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 18.60  6/16/2017   Darian Morrison, NY Minute                  
Liberty Tour: # 17.17  6/2/2019    Jae-cion Boyd, CM Eagles                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  487 Graves, Ahnyia      6 Superstars                        17.90*   5   
  2 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                         19.22    3   
  3 #  467 Mills, Youhannis    6 Poughkeepsie Cit                  24.00    2   
  4 #  442 Eschberger, Jace    5 NY Minute                         25.29    1   
 
Event 1B  Girls 7-8 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 15.47  6/19/2010   Kylar Foley, Delmar TAF                     
Liberty Tour: # 15.47  6/19/2010   Kylar Foley, Delmar TAF                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  478 Forrest, Jayla      8 Superstars                        17.00    5   
  2 #  342 Lindow, Chelsea     8 Averill Park                      17.23    3   
  3 #  481 Pierce, Imani       8 Superstars                        17.58    2   
  4 #  411 Becker, Sydnie      7 Glencadia Bullet                  17.59    1   
  5 #  330 Berger, Madelyn     8 Averill Park                      20.52  
  6 #  367 Gray, Michelle      7 Chatham Gold                      20.67  
  7 #  479 Forrest, Leona      7 Superstars                        20.95  
  8 #  413 Brown, Lilly-Ann    7 Glencadia Bullet                  22.41  
 
Event 1C  Boys 7-8 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 15.13  6/16/2018   Anari-Ja'Quai Fredericks, CM Eagles         
Liberty Tour: # 14.70  7/14/2017   Taydence Morrison, NY Minute                
Liberty Tour: # 14.70  7/14/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  445 Morrison, Darian    8 NY Minute                         15.85    5   
  2 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                         17.54    3   
  3 #  490 McGlothan, Zalon    8 Superstars                        18.28    2   
  4 #  469 Powell, Jordan      7 Poughkeepsie Cit                  18.63    1   
  5 #  352 Goodemote, Sawyer   8 Averill Park                      18.90  
  6 #  447 Pullen, Jackson     8 NY Minute                         18.91  
  7 #  484 Diego, Carlos       8 Superstars                        20.44  
  8 #  463 DeHaarte, Neville   7 Poughkeepsie Cit                  22.03  
 
Event 1D  Girls 9-10 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 15.00  6/15/2013   Corrine Jackson, Delmar TAF                 
Liberty Tour: # 13.90  7/14/2017   Brianna Lindo, NY Novas                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  338 Hanlon, Marley     10 Averill Park                      16.47    5   
  2 #  450 DeHaarte, Julia    10 Poughkeepsie Cit                  17.52    3   
  3 #  457 Powell, Azariah     9 Poughkeepsie Cit                  18.36    2   
  4 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                         18.58    1   
  5 #  365 Goodrich, Ava       9 Chatham Gold                      21.18  
 
Event 1E  Boys 9-10 100 Meter Dash
============================================================================
 Adir Champs: * 13.80  6/16/2018   Taydence Morrison, NY Minute                
Liberty Tour: # 13.16  6/9/2019    Taydence Morrison, NY Minute                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  446 Morrison, Taydenc  10 NY Minute                         14.22Q  1 
  2 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles                         16.86Q  2 
  3 #  486 Graves, Ahmir      10 Superstars                        15.06Q  1 
  4 #  464 Eze, Chiboke        9 Poughkeepsie Cit                  18.84Q  2 
  5 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles                         15.14Q  1 
  6 #  466 Martinez, Xavier    9 Poughkeepsie Cit                  19.30Q  2 
  7 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles                         15.73q  1 
  8 #  384 Lyons, Nick        10 Chatham Gold                      19.65q  2 
  9 #  427 Christian, Zakari  10 Glencadia Bullet                  24.28   2 
 
Event 1E  Boys 9-10 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 13.80  6/16/2018   Taydence Morrison, NY Minute                
Liberty Tour: # 13.16  6/9/2019    Taydence Morrison, NY Minute                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  446 Morrison, Taydenc  10 NY Minute              14.22      14.14    5   
  2 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles              15.14      15.16    3   
  3 #  486 Graves, Ahmir      10 Superstars             15.06      15.18    2   
  4 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles              15.73      16.68    1   
  5 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles              16.86      17.15  
  6 #  464 Eze, Chiboke        9 Poughkeepsie Cit       18.84      19.21  
  7 #  466 Martinez, Xavier    9 Poughkeepsie Cit       19.30      19.75  
  8 #  384 Lyons, Nick        10 Chatham Gold           19.65      20.35  
 
Event 1F  Girls 11-12 100 Meter Dash
============================================================================
 Adir Champs: * 14.08  6/21/2008   Nastasja Thomas-Johnston, Averill Park RR   
Liberty Tour: # 13.56  6/14/2009   Nastasja Johnston                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  363 Berry, Alexis      12 Chatham Gold                      14.47Q  2 
  2 #  422 Porcello, Laura    12 Glencadia Bullet                  16.15Q  1 
  3 #  459 Rouse, Karmiah     12 Poughkeepsie Cit                  14.72Q  2 
  4 #  420 Lopriore-Rosenstr  11 Glencadia Bullet                  16.78Q  1 
  5 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                         15.52Q  2 
  6 #  334 Colton, Loretta    12 Averill Park                      16.87Q  1 
  7 #  347 Schabses, Eleanor  12 Averill Park                      15.60q  2 
  8 #  449 Coward, Malani     12 Poughkeepsie Cit                  16.24q  2 
  9 #  373 Uhlar, Ella        11 Chatham Gold                      17.40   2 
 10 #  414 Church, Rebecca    12 Glencadia Bullet                  18.96   1 
 
Event 1F  Girls 11-12 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 14.08  6/21/2008   Nastasja Thomas-Johnston, Averill Park RR   
Liberty Tour: # 13.56  6/14/2009   Nastasja Johnston                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  363 Berry, Alexis      12 Chatham Gold           14.47      14.71    5   
  2 #  459 Rouse, Karmiah     12 Poughkeepsie Cit       14.72      15.47    3   
  3 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles              15.52      15.62    2   
  4 #  347 Schabses, Eleanor  12 Averill Park           15.60      15.78    1   
  5 #  422 Porcello, Laura    12 Glencadia Bullet       16.15      16.13  
  6 #  449 Coward, Malani     12 Poughkeepsie Cit       16.24      16.47  
  7 #  334 Colton, Loretta    12 Averill Park           16.87      16.71  
  8 #  420 Lopriore-Rosenstr  11 Glencadia Bullet       16.78      16.97  
 
Event 1G  Boys 11-12 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 13.30  6/15/2013   Jamie Cocca, Averill Park RR                
Liberty Tour: # 13.30  6/15/2013   Jamie Cocca, Averill Park RR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  354 Headley, Max       11 Averill Park                      15.39    5   
  2 #  219 VanAlstyne, Kaden  11 NY Minute                         16.16    3   
  3 #  410 Probeck, Everett   11 Delmar Track                      16.61    2   
  4 #  358 Michael, Luke      11 Averill Park                      17.27    1   
  5 #  386 Nerney, Jesse      12 Chatham Gold                      17.75  
  6 #  433 Profera, Luke      12 Glencadia Bullet                  17.89  
 
Event 1H  Girls 13-14 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 13.13  6/24/2006   Kelsey Hanson, CM Eagles                    
Liberty Tour: # 12.78  7/26/2009   Jalilissa Marcus                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                         16.10    5   
  2 #  336 Davies, Julia      13 Averill Park                      16.80    3   
 
Event 1I  Boys 13-14 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 11.90  6/15/2013   Carl Aladin, Chatham Gold                   
Liberty Tour: # 11.90  6/15/2013   Carl Aladin, Chatham Gold                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  304 Spock, Holden      13 Chatham Gold                      13.96    5   
 
Event 1J  Girls 15-16 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 12.60  6/15/2013   Nastasja Johnston                           
Liberty Tour: # 12.49  7/26/2009   Simone Grant                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                         13.80    5   
  2 #  458 Powell, Jocelyn    15 Poughkeepsie Cit                  15.15    3   
  3 #  461 Wilkins, Analyse   16 Poughkeepsie Cit                  15.27    2   
 
Event 1K  Boys 15-16 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 11.49  6/16/2018   Malakai Myles, Superstars                   
Liberty Tour: # 11.32  6/11/2017   Eric Conant, Norwich Bolts                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  483 Davis, Deron       15 Superstars                        12.29    5   
  2 #  474 Higgins, Zaire     16 Sky's The Limit                   12.34    3   
 
Event 1L  Girls 17-18 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 12.98  6/18/2011   Jacqueline Kearney, Delmar TAF              
Liberty Tour: # 12.66  6/30/2012   Kalissa Caesar                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  435 Canetto, Amelia    17 NY Minute                         13.19    5   
 
Event 1M  Boys 17-18 100 Meter Dash
================================================================================
 Adir Champs: * 11.40  6/15/2013   Leo McGuinness, U.N. Club                   
Liberty Tour: # 11.09  7/26/2009   Bryan Whitlock                              
Liberty Tour: # 11.09  7/19/2014   CJ Noble, Greece TC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  221 Harris, Salah      18 CM Eagles                         12.24    5   
  2 #  388 Shea, Colin        17 Chatham Gold                      22.92    3   
 
Event 1P  Women 35-39 100 Meter Dash
================================================================================
35-39 Adir C: * 15.40  6/15/2013   Betsy DeMars, CM Eagles                     
35-39 Libert: # 14.58  6/2/2013    Betsy DeMars, CM Eagles                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  364 Berry, Amanda      39 Chatham Gold                      17.51    5   
 
Event 2  Girls 6&U 200 Meter Dash
===================================================================================
6&U Adir Cha: * 45.00  6/17/2016   Emilie Goodrich, Chatham Gold               
 6&U Liberty: # 39.33  7/15/2018   Sydnie Becker, Glencadia Bullets            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  340 Kelly, Nora         6 Averill Park                      48.65   2   5   
 
Event 2  Girls 7-8 200 Meter Dash
===================================================================================
7-8 Adir Cha: * 35.67  6/19/2010   Caroline Wise, Delmar TAF                   
 7-8 Liberty: # 34.71  6/2/2019    Jayla Forrest, Superstars                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  478 Forrest, Jayla      8 Superstars                        34.45#  2   5   
  2 #  411 Becker, Sydnie      7 Glencadia Bullet                  36.21   2   3   
  3 #  481 Pierce, Imani       8 Superstars                        36.95   2   2   
  4 #  344 Meissner, Abigail   8 Averill Park                      42.70   2   1   
  5 #  479 Forrest, Leona      7 Superstars                        43.72   2 
 
Event 2  Girls 9-10 200 Meter Dash
===================================================================================
9-10 Adir Ch: * 32.28  6/21/2008   Hannah Shoemaker, Averill Park RR           
9-10 Liberty: # 30.83  6/6/2015    Paige Griffin Smith, NovaStarz TC           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  450 DeHaarte, Julia    10 Poughkeepsie Cit                  37.42   4   5   
  2 #  309 Simmons, Isabelle   9 NY Minute                         38.34   4   3   
  3 #  343 Lindow, Elizabeth  10 Averill Park                      38.64   4   2   
  4 #  457 Powell, Azariah     9 Poughkeepsie Cit                  38.89   4   1   
  5 #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold                      39.87   4 
 
Event 2  Girls 11-12 200 Meter Dash
===================================================================================
11-12 Adir C: * 28.41  6/20/2009   Nastasja Thomas-Johnston, Averill Park RR   
11-12 Libert: # 28.15  6/2/2018    Abigail Charles, NY Starz                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  459 Rouse, Karmiah     12 Poughkeepsie Cit                  31.04   6   5   
  2 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                         32.84   6   3   
  3 #  419 Kudlack, MaKayla   12 Glencadia Bullet                  33.52   6   2   
  4 #  498 Thayer, Marina     12 Unattached                        33.59   6   1   
  5 #  334 Colton, Loretta    12 Averill Park                      35.29   6 
  6 #  421 Pitts, Lilia       11 Glencadia Bullet                  37.00   6 
 
Event 2  Girls 13-14 200 Meter Dash
===================================================================================
13-14 Adir C: * 27.44  6/21/2008   Sara Flores, Kingston TC                    
13-14 Libert: # 26.26  7/26/2009   Jalilissa Marcus                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  475 Blenman, Shiasia   14 Superstars                        32.07   8   5   
  2 #  476 Chance, Jayda      14 Superstars                        36.28   8   3   
 
Event 2  Women 15-16 200 Meter Dash
===================================================================================
15-16 Adir C: * 26.69  6/16/2018   Amelia Canetto, NY Minute                   
15-16 Libert: # 26.15  5/26/2018   Amelia Canetto, NY Minute                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                         28.47   8   5   
  2 #  461 Wilkins, Analyse   16 Poughkeepsie Cit                  31.32   8   3   
 
Event 2  Women 17-18 200 Meter Dash
===================================================================================
17-18 Adir C: * 27.36  6/21/2008   Bernadette Gaffney, Kingston TC             
17-18 Libert: # 26.62  7/19/2014   Karen Bolouvi, New York Novas               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                         27.89   8   5   
  2 #  480 O'Connell, Jillia  17 Superstars                        30.17   8   3   
 
Event 2  Boys 6&U 200 Meter Dash
================================================================================
6&U Adir Cha: * 44.04  6/16/2018   Jae-cion Boyd, CM Eagles                    
 6&U Liberty: # 39.73  5/26/2019   Jae-cion Boyd, CM Eagles                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                         40.48*   5   
  2 #  487 Graves, Ahnyia      6 Superstars                        41.61*   3   
  3 #  465 Eze, Divine         6 Poughkeepsie Cit                  41.79*   2   
  4 #  467 Mills, Youhannis    6 Poughkeepsie Cit                1:05.54    1   
 
Event 2  Boys 7-8 200 Meter Dash
===================================================================================
7-8 Adir Cha: * 31.03  6/16/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
 7-8 Liberty: # 31.03  6/16/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  445 Morrison, Darian    8 NY Minute                         34.07   3   5   
  2 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                         36.00   3   3   
  3 #  490 McGlothan, Zalon    8 Superstars                        36.23   3   2   
  4 #  469 Powell, Jordan      7 Poughkeepsie Cit                  37.34   3   1   
  5 #  471 Utz, Otis           8 Poughkeepsie Cit                  39.37   3 
  6 #  484 Diego, Carlos       8 Superstars                        46.65   3 
  7 #  463 DeHaarte, Neville   7 Poughkeepsie Cit                  49.50   3 
  8 #  430 Kudlack, Isaac      7 Glencadia Bullet                  59.83   3 
 
Event 2  Boys 9-10 200 Meter Dash
===================================================================================
9-10 Adir Ch: * 30.43  6/16/2018   Taydence Morrison, NY Minute                
9-10 Liberty: # 28.08  6/9/2019    Taydence Morrison, NY Minute                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  446 Morrison, Taydenc  10 NY Minute                         30.20*  5   5   
  2 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles                         32.31   5   3   
  3 #  486 Graves, Ahmir      10 Superstars                        33.15   5   2   
  4 #  357 Leone-Levine, Rei  10 Averill Park                      39.02   5   1   
  5 #  351 Goodemote, Jackso  10 Averill Park                      41.66   5 
  6 #  464 Eze, Chiboke        9 Poughkeepsie Cit                  42.34   5 
  7 #  466 Martinez, Xavier    9 Poughkeepsie Cit                  45.14   5 
  8 #  427 Christian, Zakari  10 Glencadia Bullet                  55.26   5 
 
Event 2  Boys 11-12 200 Meter Dash
===================================================================================
11-12 Adir C: * 26.70  6/15/2013   Jamie Cocca, Averill Park RR                
11-12 Libert: # 26.70  6/15/2013   Jamie Cocca, Averill Park RR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                         33.02   7   5   
  2 #  219 VanAlstyne, Kaden  11 NY Minute                         34.30   7   3   
  3 #  492 Pierce, Emanuel    12 Superstars                        34.60   7   2   
  4 #  431 Lopez, Max         12 Glencadia Bullet                  38.31   7   1   
 
Event 2  Boys 13-14 200 Meter Dash
===================================================================================
13-14 Adir C: * 24.60  6/13/2015   Jamie Cocca, Averill Park RR                
13-14 Libert: # 24.51  7/26/2009   Kevin Mathis                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  443 Howard, Neil, III  13 NY Minute                         26.49   9   5   
 
Event 2  Men 15-16 200 Meter Dash
===================================================================================
15-16 Adir C: * 24.34  6/19/2010   Ian Cooke, Glencadia Bullets                
15-16 Libert: # 23.32  6/11/2017   Eric Conant, Norwich Bolts                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  483 Davis, Deron       15 Superstars                        24.55   9   5   
 
Event 2  Men 17-18 200 Meter Dash
===================================================================================
17-18 Adir C: * 22.89  6/24/2006   Andrew Overbaugh, Glencadia Bullets         
17-18 Libert: # 21.80  6/2/2019    Tevin Evans, Superstars                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  485 Evans, Tevin       18 Superstars                        22.58*  9   5   
  2 #  489 Martinez, Robert   18 Superstars                        24.61   9   3   
 
Event 3  Girls 7-8 400 Meter Dash
===================================================================================
7-8 Adir Cha: * 1:24.39  6/16/2018   Bria Madison, Chatham Gold                
 7-8 Liberty: # 1:22.59  7/18/2015   Cassandra Burt, Triple Cities RC          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  478 Forrest, Jayla      8 Superstars                      1:22.76*  1   5   
  2 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                       1:31.63   1   3   
  3 #  452 Eze, Precious       8 Poughkeepsie Cit                1:37.53   1   2   
  4 #  453 Johnson, Tatianna   8 Poughkeepsie Cit                1:39.13   1   1   
  5 #  305 Laferniere, Vivia   7 Averill Park                    1:40.71   2 
  6 #  332 Cavaretta, Ariann   8 Averill Park                    1:44.42   1 
  7 #  367 Gray, Michelle      7 Chatham Gold                    1:54.46   1 
  8 #  330 Berger, Madelyn     8 Averill Park                    1:57.07   1 
  9 #  460 Stewart, Jenaya     8 Poughkeepsie Cit                2:02.91   1 
 
Event 3  Girls 9-10 400 Meter Dash
===================================================================================
9-10 Adir Ch: * 1:12.60  6/15/2013   Corrine Jackson, Delmar TAF               
9-10 Liberty: # 1:05.90  7/14/2017   Brianna Lindo, NY Novas                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold                    1:31.06   3   5   
  2 #  309 Simmons, Isabelle   9 NY Minute                       1:33.14   3   3   
 
Event 3  Girls 11-12 400 Meter Dash
===================================================================================
11-12 Adir C: * 1:10.87  6/24/2006   Kristen Hayes, Menands                    
11-12 Libert: # 1:04.74  6/2/2018    Rihanna Defreitas, NY Starz               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  416 Flint, Allison     12 Glencadia Bullet                1:09.82*  5   5   
  2 #  495 Burt, Cassandra    12 Triple Cities RC                1:11.66   5   3   
  3 #  422 Porcello, Laura    12 Glencadia Bullet                1:16.21   3   2   
  4 #  421 Pitts, Lilia       11 Glencadia Bullet                1:20.87   5   1   
  5 #  449 Coward, Malani     12 Poughkeepsie Cit                1:21.04   5 
  6 #  373 Uhlar, Ella        11 Chatham Gold                    1:23.12   5 
  7 #  459 Rouse, Karmiah     12 Poughkeepsie Cit                1:24.31   3 
  8 #  448 Araujo, Sacha      11 Poughkeepsie Cit                1:25.59   5 
  9 #  454 Mansfield, Mary    11 Poughkeepsie Cit                1:37.22   5 
 
Event 3  Girls 13-14 400 Meter Dash
===================================================================================
13-14 Adir C: * 1:01.65  6/24/2006   Kyla Kenyon, Olympic Region TC            
13-14 Libert: # 1:01.19  7/26/2009   Tatyana Francis                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  475 Blenman, Shiasia   14 Superstars                      1:11.13   7   5   
  2 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                       1:12.19   7   3   
  3 #  476 Chance, Jayda      14 Superstars                      1:20.99   7   2   
 
Event 3  Boys 6&U 400 Meter Dash
===================================================================================
6&U Adir Cha: * 1:39.53  6/18/2016   Hunter Brown, Glencadia Bullet            
 6&U Liberty: # 1:33.98  6/2/2019    Jae-cion Boyd, CM Eagles                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  465 Eze, Divine         6 Poughkeepsie Cit                1:40.22   2   5   
  2 #  487 Graves, Ahnyia      6 Superstars                      1:49.81   2   3   
 
Event 3  Boys 7-8 400 Meter Dash
===================================================================================
7-8 Adir Cha: * 1:18.95  6/16/2017   Taydence Morrison, NY Minute              
 7-8 Liberty: # 1:14.94  7/14/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  469 Powell, Jordan      7 Poughkeepsie Cit                1:26.72   2   5   
  2 #  471 Utz, Otis           8 Poughkeepsie Cit                1:30.81   2   3   
  3 #  490 McGlothan, Zalon    8 Superstars                      1:33.25   2   2   
  4 #  359 Ruppe, Parker       7 Averill Park                    1:38.25   2   1   
 -- #  470 Rouse, Ovadiah      8 Poughkeepsie Cit                     DQ   2 
 
Event 3  Boys 9-10 400 Meter Dash
===================================================================================
9-10 Adir Ch: * 1:11.50  6/16/2017   Gavin Warner, Glencadia Bullet            
9-10 Liberty: # 1:07.23  7/26/2009   Sheldon Davis                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  432 Miller, Braeden    10 Glencadia Bullet                1:20.08   4   5   
  2 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles                       1:24.52   4   3   
  3 #  425 Brown, Hunter       9 Glencadia Bullet                1:28.08   4   2   
  4 #  426 Cavagnaro, Aidan    9 Glencadia Bullet                1:29.19   4   1   
  5 #  486 Graves, Ahmir      10 Superstars                      1:29.22   4 
  6 #  424 Bertram, Cameron    9 Glencadia Bullet                1:40.07   4 
 
Event 3  Boys 11-12 400 Meter Dash
===================================================================================
11-12 Adir C: * 1:06.69  6/19/2010   Mitch Flanger, CM Eagles                  
11-12 Libert: # 1:02.89  6/2/2018    Neil, III Howard, NY Minute               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  434 Warner, Gavin      12 Glencadia Bullet                1:05.82*  6   5   
  2 #  386 Nerney, Jesse      12 Chatham Gold                    1:20.95   6   3   
  3 #  492 Pierce, Emanuel    12 Superstars                      1:22.55   6   2   
  4 #  354 Headley, Max       11 Averill Park                    1:27.69   6   1   
  5 #  350 Berg, Bailey       11 Averill Park                    1:35.25   6 
 
Event 3  Men 15-16 400 Meter Dash
===================================================================================
15-16 Adir C: * 54.00  6/16/2018   Nate LaSorba, Superstars                    
15-16 Libert: # 53.37  6/14/2008   Derrick Pitts                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  474 Higgins, Zaire     16 Sky's The Limit                   53.43*  8   5   
  2 #  473 Abdelgadir, Munzi  15 Sky's The Limit                 1:05.76   8   3   
 
Event 3  Men 17-18 400 Meter Dash
===================================================================================
17-18 Adir C: * 50.97  6/24/2006   Andrew Overbaugh, Glencadia Bullets         
17-18 Libert: # 49.39  5/26/2019   Tevin Evans, Superstars                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  485 Evans, Tevin       18 Superstars                        49.83*  8   5   
 
Event 4  Girls 7-8 800 Meter Run
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 3:18.60  6/15/2013   Quinn Mitchell, Delmar TAF                
 7-8 Liberty: # 3:08.47  6/2/2019    Jayla Forrest, Superstars                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  348 Viloria, Mia        8 Averill Park                    3:31.19    5   
  2 #  344 Meissner, Abigail   8 Averill Park                    3:40.19    3   
  3 #  305 Laferniere, Vivia   7 Averill Park                    3:40.65    2   
  4 #  452 Eze, Precious       8 Poughkeepsie Cit                3:44.51    1   
  5 #  453 Johnson, Tatianna   8 Poughkeepsie Cit                3:44.82  
  6 #  460 Stewart, Jenaya     8 Poughkeepsie Cit                4:03.35  
 
Event 4  Girls 9-10 800 Meter Run
===================================================================================
9-10 Adir Ch: * 2:53.79  6/24/2006   Raelyn Beaucage, Glencadia Bullets        
9-10 Liberty: # 2:44.70  6/6/2015    Paige Griffin Smith, NovaStarz TC         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold                    3:12.31   2   5   
  2 #  349 Wing, Karen        10 Averill Park                    3:22.52   2   3   
  3 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                       3:46.87   2   2   
 
Event 4  Girls 11-12 800 Meter Run
===================================================================================
11-12 Adir C: * 2:38.39  6/21/2008   Kaylee Scott, Averill Park RR             
11-12 Libert: # 2:28.30  7/26/2009   Catherine Pagano                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  331 Berger, Pamela     12 Averill Park                    2:52.75   3   5   
  2 #  456 Odums, Kaelynn     11 Poughkeepsie Cit                3:01.67   3   3   
  3 #  346 Ruppe, Alexa       11 Averill Park                    3:11.62   3   2   
  4 #  455 Martinez, Renata   11 Poughkeepsie Cit                3:23.75   3   1   
  5 #  345 Meissner, Lila     11 Averill Park                    3:25.55   3 
  6 #  454 Mansfield, Mary    11 Poughkeepsie Cit                3:37.55   3 
 
Event 4  Girls 13-14 800 Meter Run
===================================================================================
13-14 Adir C: * 2:30.11  6/18/2011   Maryanne Lansing                          
13-14 Libert: # 2:21.96  7/26/2009   Kali Kendall                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  369 Hoffman, Samantha  14 Chatham Gold                    3:21.66   4   5   
 
Event 4  Women 17-18 800 Meter Run
===================================================================================
17-18 Adir C: * 2:34.55  6/16/2018   Aine Haugh, Superstars                    
17-18 Libert: # 2:26.04  7/2/2016    Sophie Lane, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  435 Canetto, Amelia    17 NY Minute                       2:32.56*  4   5   
 
Event 4  Boys 6&U 800 Meter Run
================================================================================
6&U Adir Cha: * 3:52.25  6/16/2018   Jaden Helton, Cobleskill Bulld            
 6&U Liberty: # 3:23.65  6/9/2019    Jacob Goodrich, Chatham Gold              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold                    3:20.20#   5   
 
Event 4  Boys 7-8 800 Meter Run
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 3:09.76  6/18/2016   Hunter Doolittle, Averill Park            
 7-8 Liberty: # 2:58.59  7/16/2016   Giordano Simpson, NY Starz                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  468 Odums, Landon       8 Poughkeepsie Cit                3:16.26    5   
  2 #  359 Ruppe, Parker       7 Averill Park                    3:28.46    3   
  3 #  470 Rouse, Ovadiah      8 Poughkeepsie Cit                3:29.02    2   
 
Event 4  Boys 9-10 800 Meter Run
===================================================================================
9-10 Adir Ch: * 2:47.40  6/15/2013   Ryan Bush                                 
9-10 Liberty: # 2:36.77  7/26/2009   Sheldon Davis                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  462 Davis, Javen        9 Poughkeepsie Cit                2:57.08   2   5   
  2 #  441 Eschberger, Brady   9 NY Minute                       3:18.89   2   3   
  3 #  426 Cavagnaro, Aidan    9 Glencadia Bullet                3:33.68   2   2   
 
Event 4  Boys 11-12 800 Meter Run
===================================================================================
11-12 Adir C: * 2:31.65  6/18/2016   Tobias Jeralds, Chatham Gold              
11-12 Libert: # 2:24.41  7/26/2009   Shmad Marshall                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  353 Hanlon, Jacob      12 Averill Park                    2:35.50   3   5   
  2 #  360 Wing, Jeremy       12 Averill Park                    2:50.41   3   3   
  3 #  378 Gray, David, Jr    11 Chatham Gold                    3:04.60   4   2   
  4 #  350 Berg, Bailey       11 Averill Park                    3:14.84   3   1   
 
Event 4  Men 15-16 800 Meter Run
===================================================================================
15-16 Adir C: * 2:01.63  6/24/2006   Richard Sniffen                           
15-16 Libert: # 2:01.63  6/24/2006   Richard Sniffen                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  482 Ardrey, Jaevon     16 Superstars                      2:10.65   4   5   
  2 #  380 Haner, Brycen      15 Chatham Gold                    2:40.83   4   3   
 
Event 4  Men 17-18 800 Meter Run
===================================================================================
17-18 Adir C: * 1:59.94  6/18/2011   Luke Carpinello                           
17-18 Libert: # 1:59.94  6/18/2011   Luke Carpinello                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  488 LaSorba, Nate      17 Superstars                      2:05.08   4   5   
  2 #  381 Jeralds, Caleb     18 Chatham Gold                    2:37.30   4   3   
  3 #  429 Kudlack, Elijah    17 Glencadia Bullet                2:46.24   4   2   
  4 #  215 Kretzschmar, Andr  17 CM Eagles                       2:50.90   4   1   
 
Event 4  Men 19-29 800 Meter Run
===================================================================================
19-29 Libert: # 1:54.80  7/20/2013   Jose Veras, Zenith Velocity               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  491 Medina, Wakeem     19 Superstars                      2:08.14   4   5   
 
Event 5  Girls 9-10 1500 Meter Run
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 5:35.69  6/23/2007   Kaylee Scott, Averill Park RR             
9-10 Liberty: # 5:35.69  6/23/2007   Kaylee Scott, Averill Park RR             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  372 Madsen, Madalynn    9 Chatham Gold                    6:27.39    5   
 
Event 5  Girls 11-12 1500 Meter Run
================================================================================
11-12 Adir C: * 5:20.60  6/21/2008   Kaylee Scott, Averill Park RR             
11-12 Libert: # 4:54.17  5/29/2010   Sage Hurta                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  331 Berger, Pamela     12 Averill Park                    6:03.02    5   
  2 #  456 Odums, Kaelynn     11 Poughkeepsie Cit                6:04.45    3   
  3 #  346 Ruppe, Alexa       11 Averill Park                    6:47.66    2   
  4 #  345 Meissner, Lila     11 Averill Park                    7:07.67    1   
  5 #  341 Kelly, Shea        11 Averill Park                    7:30.81  
  6 #  455 Martinez, Renata   11 Poughkeepsie Cit                7:43.34  
 
Event 5  Women 17-18 1500 Meter Run
===================================================================================
17-18 Adir C: * 5:18.08  6/24/2006   Ada Lauterbach                            
17-18 Libert: # 5:18.08  6/24/2006   Ada Lauterbach                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  306 Feliciano, Gabrie  18 Superstars                      5:46.12   2   5   
 
Event 5  Boys 7-8 1500 Meter Run
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 6:26.32  6/18/2016   Hunter Doolittle, Averill Park            
 7-8 Liberty: # 6:04.58  6/11/2005   Jesse Cutler, CM Eagles                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  468 Odums, Landon       8 Poughkeepsie Cit                7:21.43    5   
 
Event 5  Boys 9-10 1500 Meter Run
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 5:29.80  6/15/2013   Wilson Fresh                              
9-10 Liberty: # 5:29.80  6/15/2013   Wilson Fresh                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  462 Davis, Javen        9 Poughkeepsie Cit                6:35.30    5   
 
Event 5  Boys 11-12 1500 Meter Run
================================================================================
11-12 Adir C: * 5:07.31  6/16/2018   Eli Russo, NY Minute                      
11-12 Libert: # 5:07.31  6/16/2018   Eli Russo, NY Minute                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  493 Rambharose, David  12 Superstars                      6:02.35    5   
  2 #  374 Goodrich, Alexand  12 Chatham Gold                    6:17.47    3   
 
Event 5  Boys 13-14 1500 Meter Run
===================================================================================
13-14 Adir C: * 4:29.73  6/19/2010   Kyle Gronostaj, Averill Park RR           
13-14 Libert: # 4:29.73  6/19/2010   Kyle Gronostaj, Averill Park RR           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  387 Shea, Aiden        14 Chatham Gold                    6:39.09   2   5   
 
Event 5  Men 15-16 1500 Meter Run
===================================================================================
15-16 Adir C: * 4:26.70  6/23/2007   Brian Trainor                             
15-16 Libert: # 4:26.70  6/23/2007   Brian Trainor                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  482 Ardrey, Jaevon     16 Superstars                      4:35.54   2   5   
  2 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold                    4:38.56   2   3   
  3 #  380 Haner, Brycen      15 Chatham Gold                    5:33.39   2   2   
 
Event 5  Men 19-29 1500 Meter Run
===================================================================================
19-29 Adir C: * 5:39.71  6/15/2018   Niko Mancini, Unattached                  
19-29 Libert: # 4:08.69  7/3/2009    Justin Bishop, Team Utopia                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  491 Medina, Wakeem     19 Superstars                      4:35.53*  2   5   
 
Event 6  Girls 11-12 3000 Meter Run
================================================================================
11-12 Adir C: * 12:04.08  6/18/2011   Payton Czupil                            
11-12 Libert: # 11:23.86  6/5/2011    Payton Czupil                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  341 Kelly, Shea        11 Averill Park                   15:56.03    5   
 
Event 6  Women 17-18 3000 Meter Run
================================================================================
17-18 Adir C: * 12:23.23  6/24/2006   Katie Wolfe, CM Eagles                   
17-18 Libert: # 10:27.19  7/26/2009   Johanna Ohm                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  306 Feliciano, Gabrie  18 Superstars                     12:55.15    5   
 
Event 6  Boys 11-12 3000 Meter Run
================================================================================
11-12 Adir C: * 10:57.38  6/16/2018   Eli Russo, NY Minute                     
11-12 Libert: # 10:57.38  6/16/2018   Eli Russo, NY Minute                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  493 Rambharose, David  12 Superstars                     13:28.02    5   
 
Event 6  Boys 13-14 3000 Meter Run
================================================================================
13-14 Adir C: * 9:44.65  6/19/2010   Kyle Gronostaj, Averill Park RR           
13-14 Libert: # 9:20.64  6/13/2010   Kyle Gronostaj, Averill Park RR           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  218 Russo, Eli         13 NY Minute                      11:08.07    5   
  2 #  382 Jeralds, Timothy   14 Chatham Gold                   11:12.57    3   
  3 #  387 Shea, Aiden        14 Chatham Gold                   14:34.57    2   
 
Event 12  Girls 11-12 80 Meter Hurdles
================================================================================
11-12 Adir C: * 16.40  6/15/2013   Caroline Page, Averill Park RR              
11-12 Libert: # 14.29  7/16/2016   Grace Adeyeye, NY Starz                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                         16.96    5   
  2 #  368 Hayes, Kendall     12 Chatham Gold                      18.30    3   
 -- #  448 Araujo, Sacha      11 Poughkeepsie Cit                     NT  
 
Event 12  Boys 11-12 80 Meter Hurdles
===================================================================================
11-12 Adir C: * 14.30  6/16/2017   Neil Howard III, NY Minute                  
11-12 Libert: # 13.40  6/10/2018   Neil, III Howard, NY Minute                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  434 Warner, Gavin      12 Glencadia Bullet                  15.22   2   5   
  2 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                         16.72   2   3   
  3 #  376 Goodrich, Kody     11 Chatham Gold                      18.76   2   2   
  4 #  428 Desmonie, Grant    12 Glencadia Bullet                  19.69   2   1   
  5 #  431 Lopez, Max         12 Glencadia Bullet                  21.01   2 
 
Event 13  Girls 13-14 100 Meter Hurdles
================================================================================
13-14 Adir C: * 17.07  6/15/2018   Alana Burden, CM Eagles                     
13-14 Libert: # 15.96  7/1/2011    Dominique Beltrez                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  418 Frederick, Molly   14 Glencadia Bullet                  20.59    5   
  2 #  369 Hoffman, Samantha  14 Chatham Gold                      20.64    3   
  3 #  336 Davies, Julia      13 Averill Park                      22.97    2   
 
Event 13A  Girls 17-18 100 Meter Hurdles
================================================================================
17-18 Adir C: * 14.59  6/19/2010   Ashley Mahlmeister                          
17-18 Libert: # 14.59  6/19/2010   Ashley Mahlmeister                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                         16.68    5   
  2 #  480 O'Connell, Jillia  17 Superstars                        18.79    3   
 
Event 15  Girls 13-14 200 Meter Hurdles
================================================================================
13-14 Adir C: * 32.18  6/23/2007   Kyla Kenyon, Olympic Region TC              
13-14 Libert: # 28.93  7/26/2009   Jalilissa Marcus                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  418 Frederick, Molly   14 Glencadia Bullet                  35.49    5   
 
Event 15  Boys 13-14 200 Meter Hurdles
================================================================================
13-14 Adir C: * 27.12  6/20/2009   Ian Weykamp                                 
13-14 Libert: # 27.12  6/20/2009   Ian Weykamp                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  443 Howard, Neil, III  13 NY Minute                         29.59    5   
  2 #  382 Jeralds, Timothy   14 Chatham Gold                      31.73    3   
 
Event 17  Men 15-16 400 Meter Hurdles
================================================================================
15-16 Adir C: * 1:05.41  6/24/2006   David Balestrini, Olympic Region TC       
15-16 Libert: # 1:05.16  7/16/2016   Nate Oczkowski, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  473 Abdelgadir, Munzi  15 Sky's The Limit                 1:14.90    5   
 
Event 17A  Women 17-18 400 Meter Hurdles
================================================================================
17-18 Adir C: * 1:07.78  6/23/2007   Hannah Sporn, Olympic Region TC           
17-18 Libert: # 1:05.90  5/22/2010   Kendra Adams                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  480 O'Connell, Jillia  17 Superstars                      1:13.33    5   
 
Event 18  Men 17-18 2000 Meter Steeplechase
================================================================================
17-18 Adir C: * 6:56.69  6/16/2018   Henry Goca, CM Eagles                     
17-18 Libert: # 6:42.08  6/30/2012   Ross Wightman                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  381 Jeralds, Caleb     18 Chatham Gold                    7:54.02    5   
 
Event 18C  Mixed 13-14 2000 Meter Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  218 Russo, Eli        M13 NY Minute                       8:03.87    5   
  2 #  382 Jeralds, Timothy  M14 Chatham Gold                    8:04.54    3   
 
Event 20  Girls 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================================
11-12 Adir C: * 1:01.60  6/18/2011   Averill Park Road Runners                 
                         C Enderle, S Garzione, K Glanton, E LaPlante      
11-12 Libert: #   58.88  6/6/2015    NovaStarz TC                              
                         A Rhames, E Toussaint, A Medley, C Jobe           
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glencadia Bullets  'A'                                       1:06.27    5   
     1) #420 Lopriore-Rosenstrach, Aria 2) #414 Church, Rebecca 12        
     3) #422 Porcello, Laura 12         4) #416 Flint, Allison 12         
 
Event 20  Boys 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 1:09.93  6/23/2007   Glencadia Bullets                         
                         A Leonard, S Naegeli, J Werner, B Cross           
9-10 Liberty: # 1:02.20  6/2/2019    Country Mills Eagles, CM Eagles           
                         J Boyd, A Fredericks, T King, S Fredericks,       
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                    1:03.67*   5   
     1) #402 Boyd, Jah-sir 10           2) #403 Fredericks, Anari-Ja'Quai 
     3) #406 King, T.J. 9               4) #404 Fredericks, Sanai-Sharod 1
  2 Glencadia Bullets  'A'                                       1:13.36    3   
     1) #432 Miller, Braeden 10         2) #424 Bertram, Cameron 9        
     3) #426 Cavagnaro, Aidan 9         4) #425 Brown, Hunter 9           
 
Event 20  Boys 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================================
11-12 Adir C: * 1:05.81  6/20/2009   Glencadia Bullets                         
                         A Leonard, D Rothwein, S Naegeli, C Werner        
11-12 Libert: # 1:00.17  6/11/2017   Norwich YMCA Bolts, Norwich Bolts         
                         V Richette, R Fuller, D Benedict, G Bryant        
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glencadia Bullets  'A'                                       1:08.97    5   
     1) #433 Profera, Luke 12           2) #431 Lopez, Max 12             
     3) #428 Desmonie, Grant 12         4) #434 Warner, Gavin 12          
 
Event 21  Girls 11-12 4x400 Meter Relay
================================================================================
11-12 Adir C: * 5:36.09  6/20/2009   Delmar Whippets                           
                         H Machabee, E Murphy, G Sanders, M Vink           
11-12 Libert: # 4:43.65  7/14/2017   New York Novas, NY Novas                  
                         B Rucker, T Daniels, S Jackson, J Molin           
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poughkeepsie City Striders  'A'                              6:10.56    5   
     1) #456 Odums, Kaelynn 11          2) #449 Coward, Malani 12         
     3) #455 Martinez, Renata 11        4) #448 Araujo, Sacha 11          
 
Event 23  Girls 9-10 High Jump
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 1.30m  6/15/2018   Ava Weiss, CM Eagles                        
9-10 Liberty: # 1.30m  6/15/2018   Ava Weiss, CM Eagles                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  343 Lindow, Elizabeth  10 Averill Park                      1.05m    4   
  1 #  349 Wing, Karen        10 Averill Park                      1.05m    4   
  3 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold                      0.90m    2   
  4 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                         0.85m    1   
 -- #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold                         NH  
 
Event 23  Girls 11-12 High Jump
================================================================================
11-12 Adir C: * 1.31m  6/18/2011   Emily LaPlante, Averill Park RR             
11-12 Libert: # 1.50m  5/28/2016   Olivia Muse, Triple Cities RC               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet                  1.20m    5   
  2 #  498 Thayer, Marina     12 Unattached                       J1.20m    3   
  3 #  420 Lopriore-Rosenstr  11 Glencadia Bullet                  1.05m    2   
  4 #  345 Meissner, Lila     11 Averill Park                      1.00m    1   
  5 #  421 Pitts, Lilia       11 Glencadia Bullet                  0.95m  
 
Event 23  Girls 13-14 High Jump
================================================================================
13-14 Adir C: * 1.52m  6/23/2007   Alexis Broz                                 
13-14 Libert: # 1.57m  6/17/2006   Kelsey Hanson, CM Eagles                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                         1.20m    5   
  2 #  336 Davies, Julia      13 Averill Park                      1.15m    3   
 
Event 23  Women 17-18 High Jump
================================================================================
17-18 Adir C: * 1.57m  6/21/2008   Morgan Wheeler, Averill Park RR             
17-18 Adir C: * 1.57m  6/21/2008   Shorna Brown, Kingston TC                   
17-18 Libert: # 1.65m  5/26/2018   Sharde Johnson, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  329 Barcomb, Mackenzi  17 Averill Park                      1.45m    5   
  2 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                         1.40m    3   
 
Event 23  Women 40-44 High Jump
================================================================================
40-44 Libert: # 1.35m  5/26/2018   Jain Lattes, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  496 Lattes, Jain       43 Unattached                        1.40m#   5   
 
Event 23  Boys 7-8 High Jump
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 1.10m  6/16/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
 7-8 Liberty: # 1.10m  6/16/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  352 Goodemote, Sawyer   8 Averill Park                      0.80m    5   
 
Event 23  Boys 9-10 High Jump
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 1.35m  6/15/2018   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
9-10 Liberty: # 1.45m  5/28/2016   Neil Howard III, NY Minute                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  432 Miller, Braeden    10 Glencadia Bullet                  1.00m    5   
  2 #  425 Brown, Hunter       9 Glencadia Bullet                 J1.00m    3   
  3 #  441 Eschberger, Brady   9 NY Minute                         0.95m    2   
  4 #  351 Goodemote, Jackso  10 Averill Park                      0.85m    1   
 
Event 23  Boys 11-12 High Jump
================================================================================
11-12 Adir C: * 1.42m  6/23/2007   Tyler Luzinas, Averill Park RR              
11-12 Libert: # 1.50m  6/10/2018   Neil, III Howard, NY Minute                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  376 Goodrich, Kody     11 Chatham Gold                      1.28m    5   
  2 #  428 Desmonie, Grant    12 Glencadia Bullet                  1.00m    3   
  3 #  350 Berg, Bailey       11 Averill Park                      0.90m    2   
 
Event 23  Men 17-18 High Jump
================================================================================
17-18 Adir C: * 1.84m  6/24/2006   Jared Bafaro                                
17-18 Libert: # 1.95m  6/13/2010   Sam Smith, Delmar TAF                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold                      1.35m    5   
 
Event 24  Women 15-16 Pole Vault
================================================================================
15-16 Adir C: * 2.95m  6/16/2018   Ava Tyler, Unattached                       
15-16 Libert: # 3.34m  7/26/2009   Ariel LaChance                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  437 Russo, Lily        16 NY Minute                         2.20m    5   
 
Event 24  Boys 13-14 Pole Vault
================================================================================
13-14 Adir C: * 3.05m  6/18/2011   Daniel Gavin                                
13-14 Libert: # 3.40m  7/5/2014    Donald Jones, Raise the Bar                 
13-14 Libert: # 3.40m  6/10/2018   Matti Levasalmi, Delmar Track               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  443 Howard, Neil, III  13 NY Minute                         2.90m    5   
 
Event 24  Men 15-16 Pole Vault
================================================================================
15-16 Adir C: * 3.73m  6/21/2008   Tim Derocher, Hudson Mohawk                 
15-16 Libert: # 4.12m  6/11/2005   Drew Fitzgerald                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  409 Levasalmi, Matti   15 Delmar Track                      3.77m*   5   
  2 #  444 Luckfield, Coltin  16 NY Minute                         2.50m    3   
 
Event 25  Girls 7-8 Long Jump
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 3.15m  6/13/2015   Alexis Berry, Chatham Gold                  
 7-8 Liberty: # 3.52m  6/29/2008   Cydney DeLaRosa, Delmar TAF                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                         3.10m    5   
  2 #  342 Lindow, Chelsea     8 Averill Park                      3.09m    3   
  3 #  411 Becker, Sydnie      7 Glencadia Bullet                  2.99m    2   
  4 #  348 Viloria, Mia        8 Averill Park                      2.13m    1   
  5 #  332 Cavaretta, Ariann   8 Averill Park                      1.92m  
  6 #  337 Davies, Kimberly    8 Averill Park                      1.91m  
  7 #  413 Brown, Lilly-Ann    7 Glencadia Bullet                  1.59m  
  8 #  367 Gray, Michelle      7 Chatham Gold                      1.52m  
 
Event 25  Girls 9-10 Long Jump
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 3.81m  6/15/2013   Corrine Jackson, Delmar TAF                 
9-10 Liberty: # 4.00m  7/14/2017   Allison Flint, Glencadia Bullet             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  417 Flint, Kathryn     10 Glencadia Bullet                  3.16m    5   
  2 #  309 Simmons, Isabelle   9 NY Minute                         3.08m    3   
  3 #  372 Madsen, Madalynn    9 Chatham Gold                      2.98m    2   
  4 #  338 Hanlon, Marley     10 Averill Park                      2.84m    1   
  5 #  365 Goodrich, Ava       9 Chatham Gold                      2.60m  
  6 #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold                      2.56m  
 
Event 25  Girls 11-12 Long Jump
================================================================================
11-12 Adir C: * 4.45m  6/20/2009   Nastasja Thomas-Johnston, Averill Park RR   
11-12 Libert: # 4.67m  5/23/2009   Nastasja Johnston                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  416 Flint, Allison     12 Glencadia Bullet                  4.53m*   5   
  2 #  363 Berry, Alexis      12 Chatham Gold                      4.08m    3   
  3 #  368 Hayes, Kendall     12 Chatham Gold                      3.97m    2   
  4 #  495 Burt, Cassandra    12 Triple Cities RC                  3.48m    1   
  5 #  347 Schabses, Eleanor  12 Averill Park                      3.10m  
 
Event 25  Girls 13-14 Long Jump
================================================================================
13-14 Adir C: * 4.81m  6/13/2015   Caroline Page, Averill Park RR              
13-14 Libert: # 4.95m  7/26/2009   Jalilissa Marcus                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  418 Frederick, Molly   14 Glencadia Bullet                  3.69m    5   
  2 #  415 Drummond, Bailee   14 Glencadia Bullet                  2.91m    3   
 
Event 25  Women 15-16 Long Jump
================================================================================
15-16 Adir C: * 5.18m  6/15/2013   Nastasja Johnston                           
15-16 Libert: # 5.18m  6/15/2013   Nastasja Johnston                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  437 Russo, Lily        16 NY Minute                         5.00m    5   
  2 #  458 Powell, Jocelyn    15 Poughkeepsie Cit                  3.78m    3   
 
Event 25  Women 17-18 Long Jump
================================================================================
17-18 Adir C: * 5.70m  6/19/2010   Ashley Mahlmeister                          
17-18 Libert: # 5.70m  6/19/2010   Ashley Mahlmeister                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                         4.68m    5   
 
Event 25  Women 35-39 Long Jump
================================================================================
35-39 Adir C: * 3.72m  6/16/2017   Cindy Madison, Chatham Gold                 
35-39 Libert: # 3.97m  7/14/2017   Cindy Madison, Chatham Gold                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  364 Berry, Amanda      39 Chatham Gold                      3.29m    5   
 
Event 25  Women 40-44 Long Jump
================================================================================
40-44 Adir C: * 4.43m  6/13/2015   Jessica Reifer                              
40-44 Libert: # 4.43m  6/13/2015   Jessica Reifer                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  496 Lattes, Jain       43 Unattached                        4.33m    5   
 
Event 25  Boys 6&U Long Jump
================================================================================
6&U Adir Cha: * 2.46m  6/18/2016   Hunter Brown, Glencadia Bullet              
 6&U Liberty: # 2.81m  7/16/2016   Hunter Brown, Glencadia Bullet              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                         2.53m*   5   
  2 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold                      1.92m    3   
  3 #  500 Davies, Matthew     6 Unattached                        1.11m    2   
 
Event 25  Boys 7-8 Long Jump
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 3.36m  6/16/2017   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
 7-8 Liberty: # 3.84m  7/14/2017   Taydence Morrison, NY Minute                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  352 Goodemote, Sawyer   8 Averill Park                      2.78m    5   
  2 #  447 Pullen, Jackson     8 NY Minute                         1.62m    3   
  3 #  430 Kudlack, Isaac      7 Glencadia Bullet                  1.61m    2   
 
Event 25  Boys 9-10 Long Jump
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 3.90m  6/16/2018   Jah-sir Boyd, CM Eagles                     
9-10 Liberty: # 4.46m  6/2/2018    Gianni Simpson, NY Starz                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  446 Morrison, Taydenc  10 NY Minute                         4.65m#   5   
  2 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles                         3.93m*   3   
  3 #  425 Brown, Hunter       9 Glencadia Bullet                  3.42m    2   
  4 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles                         3.31m    1   
  5 #  462 Davis, Javen        9 Poughkeepsie Cit                  3.25m  
  6 #  351 Goodemote, Jackso  10 Averill Park                      2.42m  
  7 #  384 Lyons, Nick        10 Chatham Gold                      2.37m  
  8 #  424 Bertram, Cameron    9 Glencadia Bullet                  2.18m  
 -- #  427 Christian, Zakari  10 Glencadia Bullet                     ND  
 
Event 25  Boys 11-12 Long Jump
================================================================================
11-12 Adir C: * 4.52m  6/21/2008   Devon Willis                                
11-12 Libert: # 4.90m  6/2/2018    Neil, III Howard, NY Minute                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  434 Warner, Gavin      12 Glencadia Bullet                  4.45m    5   
  2 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                         3.85m    3   
  3 #  353 Hanlon, Jacob      12 Averill Park                      3.82m    2   
  4 #  219 VanAlstyne, Kaden  11 NY Minute                         3.68m    1   
  5 #  360 Wing, Jeremy       12 Averill Park                      3.47m  
  6 #  492 Pierce, Emanuel    12 Superstars                        3.40m  
  7 #  358 Michael, Luke      11 Averill Park                      3.15m  
  8 #  378 Gray, David, Jr    11 Chatham Gold                      2.93m  
  9 #  386 Nerney, Jesse      12 Chatham Gold                      2.75m  
 10 #  410 Probeck, Everett   11 Delmar Track                      2.67m  
 -- #  376 Goodrich, Kody     11 Chatham Gold                         ND  
 
Event 25  Boys 13-14 Long Jump
================================================================================
13-14 Adir C: * 5.56m  6/15/2013   Carl Aladin, Chatham Gold                   
13-14 Libert: # 5.56m  6/15/2013   Carl Aladin, Chatham Gold                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  443 Howard, Neil, III  13 NY Minute                         5.20m    5   
 
Event 25  Men 15-16 Long Jump
================================================================================
15-16 Adir C: * 5.90m  6/16/2018   Malakai Myles, Superstars                   
15-16 Libert: # 6.22m  7/19/2014   Alpha Berry, Greece TC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  444 Luckfield, Coltin  16 NY Minute                         4.60m    5   
 
Event 25  Men 17-18 Long Jump
================================================================================
17-18 Adir C: * 6.66m  6/16/2017   Xavier Nixon, CM Eagles                     
17-18 Libert: # 6.66m  6/16/2017   Xavier Nixon, CM Eagles                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  489 Martinez, Robert   18 Superstars                        5.73m    5   
  2 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold                      4.20m    3   
 
Event 25  Men 35-39 Long Jump
================================================================================
35-39 Adir C: * 4.90m  6/15/2013   Travis Wood                                 
35-39 Libert: # 5.50m  6/9/2019    Kristopher Goodrich, Chatham Gold           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  377 Goodrich, Kristop  35 Chatham Gold                      5.68m#   5   
 
Event 25  Men 70-74 Long Jump
================================================================================
70-74 Adir C: * 2.49m  6/17/2011   Joel Jacobson                               
70-74 Libert: # 3.48m  7/26/2009   Ed Kent                                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  494 Greco, Richard     73 Thor's Stone Ath                  2.51m*   5   
 
Event 26  Women 15-16 Triple Jump
================================================================================
15-16 Adir C: * 10.33m  6/21/2008   Brittany St Clair                          
15-16 Libert: # 10.77m  6/9/2019    Tamiah Washington, Majistics               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  437 Russo, Lily        16 NY Minute                         9.75m    5   
 
Event 26  Boys 13-14 Triple Jump
================================================================================
13-14 Adir C: * 10.88m  6/19/2010   Devon Willis                               
13-14 Libert: # 11.05m  6/11/2017   Elijah Craddock, Norwich Bolts             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  356 Kasuba, Brendan    14 Averill Park                      9.05m    5   
 
Event 26  Men 15-16 Triple Jump
================================================================================
15-16 Adir C: * 11.54m  6/23/2007   Nathan Bub, Voorheesville TC               
15-16 Libert: # 11.99m  7/19/2014   Reggie Russell, Greece TC                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  444 Luckfield, Coltin  16 NY Minute                        10.27m    5   
 
Event 26  Men 35-39 Triple Jump
================================================================================
35-39 Adir C: *  9.17m  6/15/2013   Travis Wood                                
35-39 Libert: # 10.58m  6/9/2019    Kristopher Goodrich, Chatham Gold          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  377 Goodrich, Kristop  35 Chatham Gold                     11.22m#   5   
 
Event 26  Men 70-74 Triple Jump
================================================================================
70-74 Adir C: * 6.11m  6/16/2017   Michael Billman, Chatham Gold               
70-74 Libert: # 7.76m  7/26/2009   Ed Kent                                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  494 Greco, Richard     73 Thor's Stone Ath                  5.65m    5   
 
Event 27  Girls 7-8 Shot Put
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 4.54m  6/18/2011   Ruby Slyer, Averill Park RR                 
 7-8 Liberty: # 4.70m  6/2/2018    Ava Goodrich, Chatham Gold                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  337 Davies, Kimberly    8 Averill Park                      3.30m    5   
  2 #  413 Brown, Lilly-Ann    7 Glencadia Bullet                  2.19m    3   
 
Event 27  Girls 9-10 Shot Put
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 5.96m  6/14/2014   Olivia Muse, Triple Cities RC               
9-10 Liberty: # 5.96m  6/14/2014   Olivia Muse, Triple Cities RC               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  417 Flint, Kathryn     10 Glencadia Bullet                  5.70m    5   
  2 #  365 Goodrich, Ava       9 Chatham Gold                      4.33m    3   
  3 #  338 Hanlon, Marley     10 Averill Park                      3.95m    2   
  4 #  372 Madsen, Madalynn    9 Chatham Gold                      3.57m    1   
  5 #  457 Powell, Azariah     9 Poughkeepsie Cit                  2.90m  
 
Event 27  Girls 11-12 Shot Put
================================================================================
11-12 Adir C: * 8.25m  6/21/2008   Abigail Addo, Menands                       
11-12 Libert: # 8.25m  6/21/2008   Abigail Addo, Menands                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  363 Berry, Alexis      12 Chatham Gold                      7.55m    5   
  2 #  331 Berger, Pamela     12 Averill Park                      6.52m    3   
  3 #  334 Colton, Loretta    12 Averill Park                      6.41m    2   
  4 #  371 Madison, Maddie    12 Chatham Gold                      6.39m    1   
  5 #  368 Hayes, Kendall     12 Chatham Gold                      6.11m  
  6 #  420 Lopriore-Rosenstr  11 Glencadia Bullet                  5.90m  
  7 #  451 DeHaarte, Julie    12 Poughkeepsie Cit                  5.79m  
  8 #  422 Porcello, Laura    12 Glencadia Bullet                  5.24m  
 
Event 27  Girls 13-14 Shot Put
================================================================================
13-14 Adir C: *  9.51m  6/18/2011   Nyasia Morris                              
13-14 Libert: # 10.49m  7/26/2009   Desiree Gordon                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  415 Drummond, Bailee   14 Glencadia Bullet                  7.65m    5   
  2 #  339 Jacobson, Lilly    13 Averill Park                      7.57m    3   
  3 #  333 Colton, Cecelia    13 Averill Park                      6.21m    2   
  4 #  423 Profera, Hayle     14 Glencadia Bullet                  5.95m    1   
 
Event 27  Women 15-16 Shot Put
================================================================================
15-16 Adir C: *  9.23m  6/14/2014   Mya Muse, Triple Cities RC                 
15-16 Libert: # 11.02m  6/11/2005   Diana Kornberg                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  220 Spock, Hannah      16 Chatham Gold                      7.77m    5   
 
Event 27  Women 40-44 Shot Put
================================================================================
40-44 Libert: # 10.09m  6/10/2018   Jain Lattes, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  496 Lattes, Jain       43 Unattached                        7.77m    5   
 
Event 27  Boys 7-8 Shot Put
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 6.55m  6/15/2018   Anari-Ja'Quai Fredericks, CM Eagles         
 7-8 Liberty: # 6.55m  6/15/2018   Anari-Ja'Quai, CM Eagles                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                         5.19m    5   
  2 #  447 Pullen, Jackson     8 NY Minute                         4.49m    3   
 
Event 27  Boys 9-10 Shot Put
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 8.18m  6/18/2011   Jamie Cocca, Averill Park RR                
9-10 Liberty: # 8.74m  7/1/2011    Jamie Cocca, Averill Park RR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  211 Patterson, Macken  10 Unattached                        8.73m*   5   
  2 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles                         8.10m    3   
  3 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles                         5.39m    2   
  4 #  357 Leone-Levine, Rei  10 Averill Park                      4.53m    1   
 
Event 27  Boys 11-12 Shot Put
================================================================================
11-12 Adir C: * 12.09m  6/15/2013   Jamie Cocca, Averill Park RR               
11-12 Libert: # 12.41m  7/5/2013    Jamie Cocca, Averill Park RR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  209 Patterson, Lincol  12 Unattached                        7.46m    5   
  2 #  354 Headley, Max       11 Averill Park                      6.20m    3   
  3 #  428 Desmonie, Grant    12 Glencadia Bullet                  6.07m    2   
  4 #  433 Profera, Luke      12 Glencadia Bullet                  5.94m    1   
 
Event 27  Boys 13-14 Shot Put
================================================================================
13-14 Adir C: * 13.76m  6/13/2015   Jamie Cocca, Averill Park RR               
13-14 Libert: # 13.98m  7/3/2015    Jamie Cocca, Averill Park RR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  356 Kasuba, Brendan    14 Averill Park                      9.45m    5   
  2 #  304 Spock, Holden      13 Chatham Gold                      8.60m    3   
 
Event 27  Men 15-16 Shot Put
================================================================================
15-16 Adir C: * 14.12m  6/16/2017   Jamie Cocca, Averill Park RR               
15-16 Libert: # 15.25m  7/14/2017   Jamie Cocca, Averill Park                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  355 Jacobson, Jake     16 Averill Park                     10.07m    5   
  2 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles                         9.06m    3   
 
Event 27  Men 17-18 Shot Put
================================================================================
17-18 Adir C: * 17.15m  6/15/2013   William McFee                              
17-18 Libert: # 17.15m  6/15/2013   William McFee                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                         8.73m    5   
 
Event 27  Men 55-59 Shot Put
================================================================================
55-59 Adir C: *  9.98m  6/16/2017   Anthony W Mills, CM Eagles                 
55-59 Libert: # 11.70m  5/29/2010   George Castelli                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                         9.39m    5   
 
Event 27  Men 70-74 Shot Put
================================================================================
70-74 Libert: # 12.88m  6/10/2018   Weslie Boyea, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  494 Greco, Richard     73 Thor's Stone Ath                  8.15m    5   
 
Event 29  Girls 11-12 Discus Throw
================================================================================
11-12 Adir C: * 16.92m  6/16/2017   Sarah Skylstad, Spa City RC                
11-12 Libert: # 22.14m  7/14/2017   Sarah Skylstad, Spa City RC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  371 Madison, Maddie    12 Chatham Gold                     11.81m    5   
 
Event 29  Girls 13-14 Discus Throw
================================================================================
13-14 Adir C: * 24.26m  6/16/2018   Sarah Skylstad, Cocca-Nuts                 
13-14 Libert: # 29.29m  5/26/2018   Sarah Skylstad, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  415 Drummond, Bailee   14 Glencadia Bullet                 19.64m    5   
  2 #  423 Profera, Hayle     14 Glencadia Bullet                 13.07m    3   
  3 #  339 Jacobson, Lilly    13 Averill Park                     11.81m    2   
 
Event 29  Women 15-16 Discus Throw
================================================================================
15-16 Adir C: * 28.82m  6/15/2018   Adrienne Crawford, Tossin Tigers           
15-16 Libert: # 31.70m  5/26/2019   Alana Burden, CM Eagles                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                        24.85m    5   
  2 #  220 Spock, Hannah      16 Chatham Gold                     24.36m    3   
 
Event 29  Women 30-34 Discus Throw
================================================================================
30-34 Adir C: * 15.99m  6/16/2018   Jennifer Agar, CM Eagles                   
30-34 Libert: # 15.99m  6/16/2018   Jennifer Agar, CM Eagles                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  501 Boyd, Kayla        32 CM Eagles                        14.14m    5   
 
Event 29  Boys 11-12 Discus Throw
================================================================================
11-12 Adir C: * 24.11m  6/23/2007   Tyler Luzinas, Averill Park RR             
11-12 Libert: # 28.48m  6/2/2013    Jamie Cocca, Averill Park RR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  209 Patterson, Lincol  12 Unattached                       18.51m    5   
  2 #  433 Profera, Luke      12 Glencadia Bullet                 13.29m    3   
  3 #  374 Goodrich, Alexand  12 Chatham Gold                     12.60m    2   
 
Event 29  Boys 13-14 Discus Throw
================================================================================
13-14 Adir C: * 47.28m  6/13/2015   Jamie Cocca, Averill Park RR               
13-14 Libert: # 55.23m  7/18/2015   Jamie Cocca, Averill Park RR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  304 Spock, Holden      13 Chatham Gold                     25.82m    5   
 
Event 29  Men 15-16 Discus Throw
================================================================================
15-16 Adir C: * 52.26m  6/15/2013   Payton Murray                              
15-16 Libert: # 52.26m  6/15/2013   Payton Murray                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  355 Jacobson, Jake     16 Averill Park                     27.28m    5   
  2 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles                        20.78m    3   
 
Event 29  Men 17-18 Discus Throw
================================================================================
17-18 Adir C: * 53.82m  6/24/2006   Emory Parsons                              
17-18 Libert: # 53.82m  6/24/2006   Emory Parsons                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                        29.37m    5   
  2 #  388 Shea, Colin        17 Chatham Gold                      7.47m    3   
 
Event 29  Men 55-59 Discus Throw
================================================================================
55-59 Adir C: * 34.35m  6/17/2011   Peter Van Aken                             
55-59 Libert: # 42.58m  6/14/2009   Bruce Hardy                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                        25.35m    5   
 
Event 29  Men 70-74 Discus Throw
================================================================================
70-74 Libert: # 35.84m  7/18/2015   Geoffrey Brown                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  494 Greco, Richard     73 Thor's Stone Ath                 25.74m    5   
 
Event 29  Men 90+ Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- #  211 Patterson, Macken  10 Unattached                      X19.41m  
 
Event 30  Girls 7-8 Javelin Throw TURBO
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 13.15m  6/16/2017   Elizabeth Lindow, Averill Park             
 7-8 Liberty: # 14.40m  6/9/2019    Arianna Mills, CM Eagles                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  348 Viloria, Mia        8 Averill Park                     11.75m    5   
  2 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                        10.90m    3   
  3 #  344 Meissner, Abigail   8 Averill Park                     10.15m    2   
  4 #  342 Lindow, Chelsea     8 Averill Park                     10.10m    1   
  5 #  337 Davies, Kimberly    8 Averill Park                      9.20m  
  6 #  332 Cavaretta, Ariann   8 Averill Park                      7.50m  
  6 #  330 Berger, Madelyn     8 Averill Park                      7.50m  
  8 #  305 Laferniere, Vivia   7 Averill Park                      4.25m  
 
Event 30  Girls 9-10 Javelin Throw TURBO
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 18.20m  6/16/2018   Elizabeth Lindow, Averill Park             
9-10 Liberty: # 20.00m  6/9/2019    Elizabeth Lindow, Averill Park             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  343 Lindow, Elizabeth  10 Averill Park                     19.35m*   5   
  2 #  417 Flint, Kathryn     10 Glencadia Bullet                 13.10m    3   
 
Event 30  Girls 11-12 Javelin Throw TURBO
================================================================================
11-12 Adir C: * 18.37m  6/24/2006   Katie Vogel, Averill Park RR               
11-12 Libert: # 22.76m  7/19/2014   Madeline Walters, Westfield Y              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  416 Flint, Allison     12 Glencadia Bullet                 23.75m#   5   
  2 #  346 Ruppe, Alexa       11 Averill Park                     14.15m    3   
  3 #  347 Schabses, Eleanor  12 Averill Park                     12.80m    2   
  4 #  414 Church, Rebecca    12 Glencadia Bullet                 12.50m    1   
  5 #  371 Madison, Maddie    12 Chatham Gold                     10.70m  
  6 #  341 Kelly, Shea        11 Averill Park                     10.30m  
 
Event 30  Boys 6&U Javelin Throw TURBO
================================================================================
6&U Adir Cha: * 7.80m  6/20/2009   Jimmy Ball, Delmar TAF                      
 6&U Liberty: # 9.80m  6/9/2019    Jacob Goodrich, Chatham Gold                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold                      8.25m*   5   
 
Event 30  Boys 7-8 Javelin Throw TURBO
================================================================================
7-8 Adir Cha: * 17.45m  6/14/2014   Eli Russo, Chatham Gold                    
 7-8 Liberty: # 23.47m  7/3/2010    Bray Kowalski, Glencadia Bullets           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  359 Ruppe, Parker       7 Averill Park                     11.20m    5   
  2 #  430 Kudlack, Isaac      7 Glencadia Bullet                  4.95m    3   
 
Event 30  Boys 9-10 Javelin Throw TURBO
================================================================================
9-10 Adir Ch: * 28.52m  6/18/2016   Eli Russo, NY Minute                       
9-10 Liberty: # 29.37m  6/11/2016   Eli Russo, NY Minute                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles                        21.90m    5   
  2 #  211 Patterson, Macken  10 Unattached                       20.20m    3   
  3 #  357 Leone-Levine, Rei  10 Averill Park                     15.70m    2   
  4 #  426 Cavagnaro, Aidan    9 Glencadia Bullet                 15.45m    1   
  5 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles                        14.95m  
  6 #  432 Miller, Braeden    10 Glencadia Bullet                 14.70m  
  7 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles                        12.15m  
 
Event 30  Boys 11-12 Javelin Throw TURBO
================================================================================
11-12 Adir C: * 37.44m  6/18/2016   Tobias Jeralds, Chatham Gold               
11-12 Libert: # 37.44m  6/18/2016   Tobias Jeralds, Chatham Gold               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  209 Patterson, Lincol  12 Unattached                       25.35m    5   
  2 #  353 Hanlon, Jacob      12 Averill Park                     25.05m    3   
 
Event 30A  Girls 13-14 Javelin Throw
================================================================================
13-14 Adir C: * 27.28m  6/16/2018   Alana Burden, CM Eagles                    
13-14 Libert: # 29.40m  5/28/2005   Morgan Wheeler, Averill Park RR            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                        18.85m    5   
  2 #  369 Hoffman, Samantha  14 Chatham Gold                     14.10m    3   
  3 #  423 Profera, Hayle     14 Glencadia Bullet                 11.65m    2   
 
Event 30A  Women 15-16 Javelin Throw
================================================================================
15-16 Adir C: * 24.57m  6/16/2017   Nadia Khan, CM Eagles                      
15-16 Libert: # 35.55m  5/27/2006   Morgan Wheeler, Averill Park RR            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                        27.85m*   5   
 
Event 30A  Boys 13-14 Javelin Throw
================================================================================
13-14 Adir C: * 39.58m  6/16/2018   Tobias Jeralds, Chatham Gold               
13-14 Libert: # 41.40m  6/10/2018   Tobias Jeralds, Chatham Gold               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  356 Kasuba, Brendan    14 Averill Park                     33.95m    5   
  2 #  218 Russo, Eli         13 NY Minute                        28.85m    3   
  3 #  382 Jeralds, Timothy   14 Chatham Gold                     23.95m    2   
  4 #  387 Shea, Aiden        14 Chatham Gold                     16.10m    1   
 
Event 30A  Men 15-16 Javelin Throw
================================================================================
15-16 Adir C: * 46.00m  6/16/2017   Jamie Cocca, Averill Park                  
15-16 Libert: # 46.00m  6/16/2017   Jamie Cocca, Averill Park                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold                     39.25m    5   
  2 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles                        21.36m    3   
 
Event 30A  Men 17-18 Javelin Throw
================================================================================
17-18 Adir C: * 51.13m  6/24/2006   Anthony D Mills, CM Eagles                 
17-18 Libert: # 52.83m  6/11/2017   Michael Jeffers, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  381 Jeralds, Caleb     18 Chatham Gold                     26.70m    5   
  2 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold                     26.25m    3   
  3 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                        18.00m    2   
 
Event 30A  Men 19-29 Javelin Throw
================================================================================
19-29 Adir C: * 43.20m  6/16/2018   David, Sr Gray, Chatham Gold               
19-29 Libert: # 65.76m  7/20/2013   Nicholas Farnsworth                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  379 Gray, David, Sr    29 Chatham Gold                     41.05m    5   
 
Event 30A  Men 55-59 Javelin Throw
================================================================================
55-59 Adir C: * 33.58m  6/17/2011   James Clark                                
55-59 Libert: # 40.00m  5/23/2015   Allen Hall                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                        24.90m    5   
 
Event 30A  Men 95-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  374 Goodrich, Alexand  12 Chatham Gold                     15.20m    5   
 
Event 31  Men 17-18 Hammer Throw
================================================================================
17-18 Adir C: * 37.95m  6/16/2018   Jack McDonough, Tossin Tigers              
17-18 Libert: # 58.78m  5/28/2005   Dominick Gonzalez                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                        18.59m    5   
 
Event 31  Men 55-59 Hammer Throw
================================================================================
55-59 Adir C: * 22.41m  6/16/2018   Anthony W Mills, CM Eagles                 
55-59 Libert: # 39.62m  7/26/2009   George Sandas                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                        21.18m    5   
 
Event 31  Men 70-74 Hammer Throw
================================================================================
70-74 Libert: # 32.35m  6/10/2018   Richard Greco, Thor's Stone Ath            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  494 Greco, Richard     73 Thor's Stone Ath                 30.70m    5   
 
Event 33  Girls 7-8 Triathlon
================================================================================
 Adir Champs: *   581  6/15/2018   Bria Madison, Chatham Gold                  
Liberty Tour: #   581  6/15/2018   Bria Madison, Chatham Gold                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                           364    5   
 
Event 33  Triathlon: #1 Girls 7-8 Shot Put Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                3.82m     135
 
Event 33  Triathlon: #2 Girls 7-8 Long Jump Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                2.79m      73
 
Event 33  Triathlon: #3 Girls 7-8 100 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  397 Mills, Arianna      8 CM Eagles                17.68     156
 
Event 33A  Boys 7-8 Triathlon
================================================================================
 Adir Champs: *   500  6/15/2018   Anari-Ja'Quai Fredericks, CM Eagles         
Liberty Tour: #   500  6/15/2018   Anari-Ja'Quai Fredericks, CM Eagles         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                           317    5   
 
Event 33A  Triathlon: #1 Boys 7-8 Shot Put Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                5.52m     221
 
Event 33A  Triathlon: #2 Boys 7-8 Long Jump Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                2.09m  
 
Event 33A  Triathlon: #3 Boys 7-8 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  400 Bethel Boykin, An   8 CM Eagles                33.30      96
 
Event 33D  Boys 6 & Under Triathlon
================================================================================
 Adir Champs: *    44  6/15/2018   Jaden Helton, Cobleskill Bulld              
Liberty Tour: #    44  6/15/2018   Jaden Helton, Cobleskill Bulld              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                            80*   5   
  2 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold                         57*   3   
 
Event 33D  Triathlon: #1 Boys 6&U Shot Put Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                3.00m      78
  2 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold             2.62m      57
 
Event 33D  Triathlon: #2 Boys 6&U Long Jump Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                2.28m       2
  2 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold             2.08m  
 
Event 33D  Triathlon: #3 Boys 6&U 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  401 Boyd, Jae-cion      6 CM Eagles                39.39  
  2 #  375 Goodrich, Jacob     6 Chatham Gold             42.60  
 
Event 34  Girls 9-10 Triathlon
================================================================================
 Adir Champs: *   845  6/15/2018   Ava Weiss, CM Eagles                        
Liberty Tour: #   845  6/15/2018   Ava Weiss, CM Eagles                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold                        519    5   
  2 #  439 Simmons, Isabella   9 NY Minute                           287    3   
  3 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                           166    2   
  4 #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold                         90    1   
 
Event 34  Triathlon: #1 Girls 9-10 Shot Put Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  439 Simmons, Isabella   9 NY Minute                3.92m     141
  2 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold             3.50m     115
  3 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                3.09m      91
  4 #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold             2.47m      54
 
Event 34  Triathlon: #2 Girls 9-10 High Jump Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold             1.05m     180
  2 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                0.90m      71
  3 #  439 Simmons, Isabella   9 NY Minute                0.80m      16
 -- #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold                NH  
 
Event 34  Triathlon: #3 Girls 9-10 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  370 Madison, Bria       9 Chatham Gold             34.30     224
  2 #  439 Simmons, Isabella   9 NY Minute                36.43     130
  3 #  366 Goodrich, Emilie    9 Chatham Gold             39.48      36
  4 #  440 Vigue, Mackenzie    9 NY Minute                41.53       4
 
Event 34A  Boys 9-10 Triathlon
================================================================================
 Adir Champs: *   633  6/17/2016   Neil Howard III, NY Minute                  
Liberty Tour: #   633  6/17/2016   Neil Howard III, NY Minute                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles                           418    5   
  2 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles                           409    3   
  3 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles                           398    2   
  4 #  441 Eschberger, Brady   9 NY Minute                           207    1   
  5 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles                           126  
 
Event 34A  Triathlon: #1 Boys 9-10 Shot Put Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles                6.94m     304
  2 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles                6.66m     287
  3 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles                6.03m     251
  4 #  441 Eschberger, Brady   9 NY Minute                3.86m     126
  5 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles                3.47m     104
 
Event 34A  Triathlon: #2 Boys 9-10 High Jump Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles                1.10m     131
  1 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles                1.10m     131
  3 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles                1.05m     105
  4 #  441 Eschberger, Brady   9 NY Minute                1.00m      81
  5 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles                0.85m      22
 
Event 34A  Triathlon: #3 Boys 9-10 400 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  403 Fredericks, Anari   9 CM Eagles              1:18.25      16
  2 #  441 Eschberger, Brady   9 NY Minute              1:27.56  
  3 #  406 King, T.J.          9 CM Eagles              1:34.98  
  4 #  402 Boyd, Jah-sir      10 CM Eagles              1:36.27  
  5 #  404 Fredericks, Sanai  10 CM Eagles              1:43.79  
 
Event 35  Girls 11-12 Outdoor Pentathlon
================================================================================
 Adir Champs: *  1658  6/12/2015   Clare Howard, NY Minute                     
Liberty Tour: #  1658  6/12/2015   Clare Howard, NY Minute                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet                   1029    5   
  2 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                           868    3   
 
Event 35  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 11-12 80 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet         16.59  
  2 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                16.63  
 
Event 35  Outdoor Pentathlon: #2 Girls 11-12 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet         1.20m     312
  2 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                1.10m     222
 
Event 35  Outdoor Pentathlon: #3 Girls 11-12 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet         5.74m     255
  2 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                4.30m     165
 
Event 35  Outdoor Pentathlon: #4 Girls 11-12 Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet         3.65m     231
  2 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles                3.25m     151
 
Event 35  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 11-12 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  399 Weiss, Ava         11 CM Eagles              3:03.85     330
  2 #  412 Brown, Kylie       12 Glencadia Bullet       3:16.01     231
 
Event 35A  Boys 11-12 Outdoor Pentathlon
================================================================================
 Adir Champs: *  2014  6/16/2017   Neil Howard III, NY Minute                  
Liberty Tour: #  2014  6/16/2017   Neil Howard III, NY Minute                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                           762    5   
 
Event 35A  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 11-12 80 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                16.40  
 
Event 35A  Outdoor Pentathlon: #2 Boys 11-12 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                1.15m     159
 
Event 35A  Outdoor Pentathlon: #3 Boys 11-12 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                6.92m     303
 
Event 35A  Outdoor Pentathlon: #4 Boys 11-12 Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles                3.70m     159
 
Event 35A  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 11-12 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  405 Karthik, Namrish   12 CM Eagles              6:34.38     141
 
Event 36  Girls 13-14 Outdoor Pentathlon
================================================================================
 Adir Champs: *  2300  6/16/2017   Clare Howard, NY Minute                     
Liberty Tour: #  2612  6/29/2006   Kelsey Hanson, CM Eagles                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                          1265    5   
 
Event 36  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 13-14 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                22.82     111
 
Event 36  Outdoor Pentathlon: #2 Girls 13-14 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                1.15m     266
 
Event 36  Outdoor Pentathlon: #3 Girls 13-14 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                6.03m     273
 
Event 36  Outdoor Pentathlon: #4 Girls 13-14 Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles                3.49m     198
 
Event 36  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 13-14 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  396 Dethomasis, Felin  14 CM Eagles              2:54.55     417
 
Event 38A  Men 55-59 Outdoor Pentathlon
================================================================================
55-59 Adir C: *   959  6/16/2017   Anthony W Mills, CM Eagles                  
55-59 Libert: #  1337  7/16/2011   Jim Clark, Team Utopia                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                           176    5   
 
Event 38A  Men 55-59 Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                3.16m      85
 
Event 38A  Men 55-59 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                2.49m  
 
Event 38A  Men 55-59 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                33.42      91
 
Event 38A  Men 55-59 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                   ND  
 
Event 38A  Men 55-59 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                   NT  
 
Event 39  Women 17-18 Throws Pentathlon
================================================================================
17-18 Adir C: *  2398  6/15/2018   Nadia Khan, Cocca-Nuts                      
17-18 Libert: #  2450  7/18/2015   Cecelia Porter                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  389 Khan, Nadia        18 Cocca-Nuts                         2136    5   
 
Event 39  Women 19-29 Throws Pentathlon
================================================================================
19-29 Adir C: *  2843  6/15/2018   Shayla Lyons, Unattached                    
19-29 Libert: #  2843  6/15/2018   Shayla Lyons, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  390 Smith, Kolbi       27 Cocca-Nuts                         2939*   5   
  2 #  497 Saddlemire, Steph  22 Unattached                          737    3   
 
Event 39  Women 17-18 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  389 Khan, Nadia        18 Cocca-Nuts              28.83m     468
 -- #  361 Crawford, Adrienn  17 Boats n Throws              ND  
 
Event 39  Women 19-29 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  390 Smith, Kolbi       27 Cocca-Nuts              45.67m     836
  2 #  497 Saddlemire, Steph  22 Unattached               8.89m      53
 
Event 39  Women 17-18 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  389 Khan, Nadia        18 Cocca-Nuts               8.84m     454
 -- #  361 Crawford, Adrienn  17 Boats n Throws              ND  
 
Event 39  Women 19-29 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  390 Smith, Kolbi       27 Cocca-Nuts              13.42m     755
  2 #  497 Saddlemire, Steph  22 Unattached               6.14m     280
 
Event 39  Women 17-18 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  389 Khan, Nadia        18 Cocca-Nuts              18.60m     263
 -- #  361 Crawford, Adrienn  17 Boats n Throws              ND  
 
Event 39  Women 19-29 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  390 Smith, Kolbi       27 Cocca-Nuts              12.19m     145
 -- #  497 Saddlemire, Steph  22 Unattached                  ND  
 
Event 39  Women 17-18 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  389 Khan, Nadia        18 Cocca-Nuts              28.98m     443
 -- #  361 Crawford, Adrienn  17 Boats n Throws              ND  
 
Event 39  Women 19-29 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  390 Smith, Kolbi       27 Cocca-Nuts              33.80m     535
  2 #  497 Saddlemire, Steph  22 Unattached              17.23m     228
 
Event 39  Women 17-18 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  389 Khan, Nadia        18 Cocca-Nuts              10.25m     508
 -- #  361 Crawford, Adrienn  17 Boats n Throws              ND  
 
Event 39  Women 19-29 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  390 Smith, Kolbi       27 Cocca-Nuts              12.85m     668
  2 #  497 Saddlemire, Steph  22 Unattached               4.70m     176
 
Event 39A  Men 15-16 Throws Pentathlon
================================================================================
15-16 Adir C: *  3384  6/16/2017   Jamie Cocca, Averill Park RR                
15-16 Libert: #  3543  7/14/2017   Jamie Cocca, Averill Park RR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  202 Marchese, Nichola  15 Cocca-Nuts                         1774  
  2 #  394 Spink, Tyler       15 Cocca-Nuts                         1704  
  3 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles                          1104  
 
Event 39A  Men 17-18 Throws Pentathlon
================================================================================
17-18 Adir C: *  2767  6/15/2018   Jack McDonough, Tossin Tigers               
17-18 Libert: #  2767  6/15/2018   Jack McDonough, Tossin Tigers               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  392 Cocca, Jamie       18 Cocca-Nuts                         3390* 
  2 #  391 Bond, Martin       18 Cocca-Nuts                         2884* 
  3 #  499 Bruno, Kristjan    17 Unattached                         2388  
  4 #  393 Race, Jacob        18 Cocca-Nuts                         2325  
  5 #  328 Picchione, Jonath  17 Cocca-Nuts                         1681  
  6 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                          1520  
  7 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold                       1184  
 
Event 39A  Men 19-29 Throws Pentathlon
================================================================================
19-29 Adir C: *  2892  6/15/2018   Troy Johnson, Tossin Tigers                 
19-29 Libert: #  2892  6/15/2018   Troy Johnson, Tossin Tigers                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  362 Johnson, Troy      29 Boats n Throws                     2531  
 
Event 39A  Men 55-59 Throws Pentathlon
================================================================================
55-59 Adir C: *  1611  6/16/2017   Anthony W Mills, CM Eagles                  
55-59 Libert: #  1864  7/14/2017   Anthony W Mills, CM Eagles                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                          1611* 
 
Event 39A  Men 15-16 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  202 Marchese, Nichola  15 Cocca-Nuts              23.82m     252
  2 #  394 Spink, Tyler       15 Cocca-Nuts              19.73m     188
 
Event 39A  Men 17-18 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  392 Cocca, Jamie       18 Cocca-Nuts              48.11m     645
  2 #  499 Bruno, Kristjan    17 Unattached              36.07m     448
  3 #  393 Race, Jacob        18 Cocca-Nuts              33.53m     407
  4 #  391 Bond, Martin       18 Cocca-Nuts              32.81m     396
  5 #  328 Picchione, Jonath  17 Cocca-Nuts              27.73m     314
  6 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles               18.59m     170
  7 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold            17.24m     150
 
Event 39A  Men 19-29 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  362 Johnson, Troy      29 Boats n Throws          41.93m     544
 
Event 39A  Men 55-59 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles               21.18m     211
 
Event 39A  Men 15-16 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  202 Marchese, Nichola  15 Cocca-Nuts              11.08m     551
  2 #  394 Spink, Tyler       15 Cocca-Nuts              10.40m     510
  3 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles                9.06m     429
 
Event 39A  Men 17-18 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  392 Cocca, Jamie       18 Cocca-Nuts              14.40m     753
  2 #  391 Bond, Martin       18 Cocca-Nuts              14.12m     736
  3 #  328 Picchione, Jonath  17 Cocca-Nuts              12.76m     653
  4 #  499 Bruno, Kristjan    17 Unattached              10.69m     527
  5 #  393 Race, Jacob        18 Cocca-Nuts              10.21m     498
  6 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                9.12m     433
  7 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold             7.15m     316
 
Event 39A  Men 19-29 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  362 Johnson, Troy      29 Boats n Throws           9.64m     464
 
Event 39A  Men 55-59 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                9.39m     449
 
Event 39A  Men 15-16 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  202 Marchese, Nichola  15 Cocca-Nuts              32.00m     504
  2 #  394 Spink, Tyler       15 Cocca-Nuts              28.91m     443
  3 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles               20.78m     287
 
Event 39A  Men 17-18 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  391 Bond, Martin       18 Cocca-Nuts              38.01m     624
  2 #  392 Cocca, Jamie       18 Cocca-Nuts              36.40m     592
  3 #  499 Bruno, Kristjan    17 Unattached              35.95m     583
  4 #  393 Race, Jacob        18 Cocca-Nuts              32.20m     508
  5 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles               28.92m     443
  6 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold            19.61m     265
 -- #  328 Picchione, Jonath  17 Cocca-Nuts                  ND  
 
Event 39A  Men 19-29 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  362 Johnson, Troy      29 Boats n Throws          33.30m     530
 
Event 39A  Men 55-59 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles               25.35m     374
 
Event 39A  Men 15-16 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  394 Spink, Tyler       15 Cocca-Nuts              30.50m     306
  2 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles               21.36m     180
  3 #  202 Marchese, Nichola  15 Cocca-Nuts              15.60m     103
 
Event 39A  Men 17-18 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  392 Cocca, Jamie       18 Cocca-Nuts              39.82m     440
  2 #  391 Bond, Martin       18 Cocca-Nuts              38.62m     422
  3 #  393 Race, Jacob        18 Cocca-Nuts              32.34m     332
  4 #  499 Bruno, Kristjan    17 Unattached              24.36m     221
  5 #  328 Picchione, Jonath  17 Cocca-Nuts              23.58m     210
  6 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold            23.28m     206
  7 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles               18.00m     135
 
Event 39A  Men 19-29 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  362 Johnson, Troy      29 Boats n Throws          35.62m     379
 
Event 39A  Men 55-59 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles               24.90m     228
 
Event 39A  Men 15-16 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  202 Marchese, Nichola  15 Cocca-Nuts               8.42m     364
  2 #  394 Spink, Tyler       15 Cocca-Nuts               6.47m     257
  3 #  101 Dethomasis, Vince  16 CM Eagles                5.56m     208
 
Event 39A  Men 17-18 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  392 Cocca, Jamie       18 Cocca-Nuts              18.90m     960
  2 #  391 Bond, Martin       18 Cocca-Nuts              14.49m     706
  3 #  499 Bruno, Kristjan    17 Unattached              12.78m     609
  4 #  393 Race, Jacob        18 Cocca-Nuts              12.28m     580
  5 #  328 Picchione, Jonath  17 Cocca-Nuts              10.93m     504
  6 #  408 Sanders, Aiden     17 CM Eagles                7.96m     339
  7 #  385 Muller, Morgan     17 Chatham Gold             6.29m     247
 
Event 39A  Men 19-29 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  362 Johnson, Troy      29 Boats n Throws          12.87m     614
 
Event 39A  Men 55-59 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  407 Mills, Anthony W   57 CM Eagles                8.14m     349
 
Event 40  Girls 15-16 Heptathlon
================================================================================
15-16 Adir C: *  3351  6/15/2018   Julia Pugliese, Chatham Gold                
15-16 Libert: #  3838  6/30/2006   Morgan Wheeler, Averill Park RR             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute                          3369*   5   
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                          2766    3   
 
Event 40  Girls 17-18 Heptathlon
================================================================================
17-18 Libert: #  3691  6/8/2013    Amanda Pasko, Waltham TC                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                          3378    5   
 
Event 40  Girls 15-16 100 Meter Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute                17.28     565
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                19.99     303
 
Event 40  Girls 17-18 100 Meter Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                16.68     633
 
Event 40  Girls 15-16 High Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute                1.40m     512
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                1.30m     409
 
Event 40  Girls 17-18 High Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                1.40m     512
 
Event 40  Girls 15-16 Shot Put Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute                7.51m     368
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                7.42m     362
 
Event 40  Girls 17-18 Shot Put Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                7.66m     377
 
Event 40  Girls 15-16 200 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute                28.25     611
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                28.47     594
 
Event 40  Girls 17-18 200 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                27.89     640
 
Event 40  Girls 15-16 Long Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute                4.39m     401
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles                4.21m     357
 
Event 40  Girls 17-18 Long Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles                4.68m     474
 
Event 40  Girls 15-16 Javelin Throw Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles               27.85m     436
  2 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute               17.65m     245
 
Event 40  Girls 17-18 Javelin Throw Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles               16.26m     220
 
Event 40  Girls 15-16 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  436 Howard, Clare      16 NY Minute              2:32.11     667
  2 #  395 Burden, Alana      15 CM Eagles              3:06.70     305
 
Event 40  Girls 17-18 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  398 Page, Caroline     17 CM Eagles              2:44.57     522
 
Event 41  Boys 15-16 Decathlon
================================================================================
15-16 Libert: #  3568  6/30/2006   Timathy Holzhauer, CM Eagles                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold                       3977#   5   
 
Event 41  Boys 15-16 100 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             13.26     425
 
Event 41  Boys 15-16 Long Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             4.94m     371
 
Event 41  Boys 15-16 Shot Put Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             8.86m     417
 
Event 41  Boys 15-16 High Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             1.45m     352
 
Event 41  Boys 15-16 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             58.51     465
 
Event 41  Boys 15-16 110 Meter Hurdles Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             21.09     268
 
Event 41  Boys 15-16 Discus Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold            22.86m     326
 
Event 41  Boys 15-16 Pole Vault Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold             2.50m     242
 
Event 41  Boys 15-16 Javelin Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold            38.60m     422
 
Event 41  Boys 15-16 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  383 Jeralds, Tobias    15 Chatham Gold           4:38.56     689